Category Archive: Конкурси

Jun
24

Програма за XI Mеждународен фестивал „Дъга над Клептуза”

Jun
04

Международен фестивал за песен и танц “Дъга над Клептуза “2-4 юли 2021г.

Международен фестивал за песен и танц “Дъга над Клептуза “2-4 юли 2021г. - Велинград.

Apr
27

Награждаване на победителите от онлайн конкурса за писани яйца от Чепинският край

Apr
14

ЕДИНАДЕСЕТИ МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН И СЪВРЕМЕННИ И ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ

  • Община Велинград
  • ЦПЛР-Обединен Детски Комплекс
  • ДЮВИШ «ЗВЪНЧЕ»
  • ВГ»КАРАОКЕ»
  • Клуб по спортни танци “Импулс Велинград-2002‘‘

 

                                                           ОРГАНИЗИРАТ:

                                              

 

ЕДИНАДЕСЕТИ  МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА МУЗИКА И СЪВРЕМЕННИ И ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ

„ ДЪГА НАД КЛЕПТУЗА – ВЕЛИНГРАД

2-4 ЮЛИ 2021 година

 

     Цел  на  фестивала:

- Издирване и предоставяне на сцена на млади таланти от цял свят, които представят своята музикална   култура, танцово изкуство и традиции.

- Утвърждаване на Велинград като фестивален център и прерастването му във фестивал на изкуствата.

- Създаване на приятелски отношения между деца с различна етническа и религиозна принадлежност.

- Стимулиране изявите на деца със специални образователни потребности.

Конкурсни раздели и Регламент:

Вокални изпълнители :

Конкурсът е за индивидуални изпълнители, дуети и вокални групи

Хореография:

солови изпълнители, дуети и формации

Конкурсът е за :

Класически танци

Характерен танц-  стилизирани сценични форми на танци на народите,фолклорни танци

Съвременен танц- изпълненията могат да бъдат в стиловете:
а/ джаз танц
б/ съвременен танц /contamporаry/
в/ греъм
г/ диско
д/ свободен стил/ free dance/ допуска се смесване на стилове от тази категория.

Улични стилове /STREET DANCE /

Изпълненията от тази категория трябва да са издържани в стилистиката на урбанистичния танц и включват всички стилове:
а/ hip-hop
б/ break  dance
в/ new style
г/ locking& popping
д/ crumping
е/ clown dancing

ж/ free dance /от тази категория/ и др.

Солисти:

1.Първа възрастова група- 1ва А до 7 години, 1Бдо 9 години.

2.Втора възрастова група- от 10 до 12 години

3.Трета възрастова група- от 13 до 15 години

4.Четвърта възрастова група- от 16 до 18 години

5.Пета възрастова група- от 19 до 25 години

За вокални групи , дуети и танцови формации– участници до 25 годишна възраст в четири възрастови групи:

1.Първа възрастова група – до 10 години

2.Втора възрастова група- 11-15 години

3.Трета възрастова група- 16-19 години

4.Четвърта възрастова група- 20-25 години

 

Забележка:

Навършени години до деня на регистрацията / 25.06.2021 г./, удостоверени с ученическа карта или друг документ.При вокалните групи и дуети се взима под внимание възрастта на най-големия участник.

 

Задължителен репертоар:

 

Участниците подготвят по две песни – задължително едната българска и втора- по избор /до 3.50 мин./

Песните се изпълняват на живо с музикален съпровод / аудио CD /

За участниците желаещи да изпълнят песен с музикален съпровод на живо се допускат само акомпанимент със собствени, преносими, музикални инструменти.

Изпълнения на плейбек не се допускат.

Танцови формации

Програмата на всеки солист, дует и колектив да включва до 2 танца в избраната възрастова група. Продължителност на изпълнението в категория соло и дует е до 2:30 мин., в категории групи и формации до 5:00 минути /журито има право да прекъсне изпълнението ако времето се надвиши./

Класиране се провежда при минимум 3 участника във всяка категория и възрастова група.

 

Заявки за участие - изтегляне от тук  и тук.

Заявки за участие по образец се приемат до 25 юни 2021 година включително на електронна поща: odk.velingrad@abv.bg

Инструменталите на песните също трябва да бъдат изпратени на odk.velingrad@abv.bg  до 25.06.2021 г./записани като име на участника и песен/

 

Такса за участие:

40 лв. за индивидуални изпълнители

30 лв. за дует– обща сума

20 лв.  за всеки участник от вокалната и танцова група / трио, квартет/.

За състави  по-големи от 10 човека , таксата е по 10 лв. на човек.

 

Пътните разходи и разходите за нощувка и храна са за сметка на участниците, които могат да се възползват от хотелите на Велинград.

 

 ПРОГРАМА:

ПЪРВИ ДЕН -2 юли /петък/

 

Самонастаняване на участниците.

Регистрация   09.00 - 10.00ч. в  НЧ  „Отец Паисий-1893”/ кв. « Лъджене»/

Официално откриване  в 10.30 часа в НЧ «Отец Паисий-1893′

10.00 ч.-10.30ч. Техническа репетиция за 1ва възрастова група –индивидуални изпълнители 10.30ч.- Откриване и Конкурсна програма за 1ва възрастова група- изпълнение на българска песен за вокални изпълнители.

Танцови формации

15.30 ч. – Техническа репетиция площад «Николай Гяуров» – център кв. «Лъджене»

16.30 ч.- Откриване на танцовия конкурс и конкурсна програма- изпълнения на танцови солисти, дуети, камерни формации /трио, квартет/

19.00 ч. Награждаване победителите в танцовия конкурс и концерт.

 

ВТОРИ ДЕН-3 юли /събота/

Вокални изпълнители

10.00ч. – Техническа репетиция на участниците в НЧ „Отец Паисий – 1893” кв. «Лъджене»

10.30ч.- Конкурсна програма- изпълнение на българска песен за вокални изпълнители и групи.

18.00 Награждаване на изпълнителите, пресконференция с жури

ТРЕТИ ДЕН-4 юли /неделя//

Вокални изпълнители

11.00.ч.- Гала концерт на лауреатите-вокални изпълнители площад

« Николай Гяуров» – център

Забележка: Седмица преди започване на фестивала организаторите ще подготвят предварителна програма по дни, часове и възрастови групи.

Организаторите на фестивала си запазват право за промени в Програмата с оглед на настъпили обстоятелства по време на провеждането  му.

Награди:

Носител на Голямата награда, учредена от Кмета на Община Велинград-

Статуетка и парична награда

Класиралите се на първо, второ и трето място – МЕДАЛ И ДИПЛОМ

Специални награди:

-          награда за музикален педагог и хореограф

-         награди на фирми и неправителствени организации

-     награди от спонсори

ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ  ПОЛУЧАВАТ  ГРАМОТА ЗА УЧАСТИЕ

  Оценяване

1.Вокални изпълнители и групи

Професионално жури в състав доказали се композитори и изпълнители

2.Танцови формации

Професионално жури в състав доказали се хореографи и танцови педагози

Решения по спазване на регламента се вземат на място от журито.

Телефони за контакт: ЦПЛР-ОДК- 098885527 /0884 442434 /0885898269

ДЮВИШ ”Звънче” 0887833284 , ВГ ”Караоке“ 0885898268

Дъга над Клептуза регламент 2021

Apr
13

Kонкурсът “Великденски писани яйца от Чепинския край”

      Тази година, поради противоепидемичните мерки, наложени от здравния министър, конкурсът “Великденски писани яйца от Чепинския край” ще се проведе в дистанционна среда.
     Всяко дете, желаещо да участва в конкурса, трябва до 27 април да изпрати снимка на негово, изписано с восък яйце, на фейсбук страницата на ЦПЛР-ОДК Велинград или на e-mail: odk.velingrad@abv.bg.

Mar
01

Наградени бяха участниците в регионалния конкурс “Мартичка”

С посрещането на Баба Марта и Световния ден на самодейността бяха наградени участниците в регионалния конкурс „Мартичка”, организиран от ЦПЛР-ОДК Велинград и Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Велинград.
Участниците представиха ръчно изработени мартенички, пана, картички, кукли и композиции свързани с Баба Марта.
Със стотиците експонати бе подредена изложба във фоайето на ОДК, а комисии се зае да определи най-добрите творби в различните категории и по възрастови групи.
Наградите бяха връчени тържествено в двора на учебното заведение от директора на центъра Катерина Мирчева, секретаря на МКБППМН Елисавета Миланова и началника на отдел „ХСД” Марияна Зинкова.
Участие в празничната програма взеха възпитаниците на школите журналисти, саксофон, флейта, пиано, ДЮВИШ „Звънче” и атрактивните танцьори от КСТ ”Импулс-Велинград 2002”. Отличните участници са:
Детски Градини
1 място-картичка- ДГ „В. Терешкова“, група „Слънце“ с. Ярджиловци
1място- кукла- Ива Шуманова и Ася Дурлева-ДГ “Слънчице‘‘,
1място- кукла- ДГ „Слънчице“ 1група „Пинокио“
1място- композиция- Любомира Кехайова ДГ “Радост“
1място- мартеничка- Божидара Аршинкова ДГ “Радост“
1 място- пано- ДГ “Пролет“ с. Драгиново
1 място- композиция- ДГ „Пролет“ с. Драгиново , група „Слънчо“
2 място- картичка- Петя Петрославова -4група ДГ „Слънчице“
2 място- композиция- 2 група“Слънчице“
2 място- пано- ДГ „Еделвайс“
2 място- кукла- София Цопанова ДГ “Радост“
2 място- мартеничка- Виктория Муртина ДГ“Радост“
3 място- картичка 3група“Слънчице “Никол Вишанина
3 място- мартеничка Мариян Джиханов ДГ “Слънчице“
3 място- пано- ДГ“Еделвайс“, гр “Пчелички“
3 място- композиция- Димитър Пашов ДГ “Радост“
3 място- композиция- ДГ “Пролет“ с. Драгиново , гр.“Слънчо“
3 място- композиция- Дерия Вранчева ДГ „Пролет“ с. Драгиново
Поощрение- композиция –Полудневна детска градина при „Д-р П. Берон” с. Бирково
Поощрение пано Александър Перчинков ДГ “Пролет“ с. Драгиново
Награди на МКБППМН:
Александър Клашнов ДГ “Слънчице“
Велислава Праматарова ДГ “Радост“
Елица Джонгалова ДГ „Радост“
Никол Газаренова ДГ „Радост“
1-4 клас
1 място мартеничка -Фатиме Мустафа ОУ “Хр. Ботев“ с. Абланица
1 място пано- Янаки Козлодеров 2 клас ИСУ „ В. Левски“
1 място- кукла- Петър Гърбев 4 клас, ИСУ „В. Левски“
1 място- композиция- Мария Кошеджийска 4 кл. ИСУ “В. Левски“
1 място- картичка- Роза Маджарова 3клас ОУ “Г. Бенковски“
1 място- композиция- Албен Бъсин 1 а , ИСУ „Св. Св. Кирил и Методий“
2 място- мартеничка- Теодора Великова 1клас ОУ “Г. Бенковски“
2 място- кукла- Виктория Димитрова 4б клас ИСУ “В. Левски“
2 място- композиция -Емил Янков 3 клас, ОУ “Г. Бенковски“
2 място-пано Калоян Шолев 1клас от ИСУ“В.Левски“
2 място- картичка- Красимира Лилова СУ „М.Драгинов“
3 място- композиция- Гергана Гяурова -2 клас ОУ “Г.Бенковски“
3 място- композиция- Муса Толупов ОУ “Хр. Ботев“, с. Абланица
3 място- мартеничка- Али Пойраз 2клас ОУ „Хр.Ботев“ с. Абланица
3 място- пано- Георги Юргакиев 1 клас, “Св .Св. Кирил и Методий“
3 място- композиция- Тодор Пърков 1 клас ИСУ “В. Левски“
3 място- кукла- Соня Огнянова 3клас ОУ “Г. Бенковски“
3 място- картичка- Благовест Калев ОУ “Г.Бенковски“
3 място- кукла- Момчил Дремалов 4кл., школа ИИ ЦПЛР-ОДК
Поощрение пано: Александра Спирова и Антония Керина 3 клас ОУ“Хр.Ботев“
Поощрение пано: Иван Бояджиев , Боил Петров, Георги Петков, Вангелия Китанова Христалина Графова- 3 клас ОУ “Хр. Ботев“
Поощрение мартеничка: Теодор Цопанов 2 а клас от ОУ “Хр. Ботев“ и Надежда Кръстева 2 а клас от ОУ “Хр. Ботев“
Поощрение композиция Сибел Мехмед 4 клас ИСУ“В. Левски“,
Албен Бъсин 1 клас ИСУ “Св. Св. Кирил и Методий“
Награди от МКБППМН:
Ивана Мирчева 3 а клас от ОУ “Хр.Ботев“
Христо Патин от ОУ “Г. Бенковски“
Фатиме Мустафа ОУ“Хр. Ботев“ с. Абланица“
Ана-Мария маринова 1 а клас от ИСУ „Св .св. Кирил и Методий“
Антония Пиперова школа ИИ ЦПЛР-ОДК
Светослав Кининчев 3 а клас от ИСУ „В. Левски“
5-7 клас
Голяма награда Васил Ганев 5 а кл. ОУ “Хр. Ботев“
1 място-композиция -Павел Кънчев ОУ “Хр. Ботев“
1 място- мартеничка- Зюлкер Муса СУ“ Хр. Смирненски“ с. Св. Петка
1място- кукла- Мирослав Мутафалов 7кл. ЦСОП
1 място- пано- Хава Арнауд 6 кл ОУ“ Д-р П. Берон „ с .Бирково
1 място- пано- Александрина Тожарова 6 клас от ОУ “Н. Рилски“
1 място- картичка- Денислав Садъков СУ “М. Драгинов“
1 място- кукла- Фатиме Лилова СУ “М. Драгинов“
2 място кукла Никол Ненова СУ “Н. Маринов“ гр.Търговище
2 място- мартеничка- Атидже Кенан ОБУ “В. Левски“ с. Кръстава
2 място- пано- Ася Хаджиева 7 клас от ДЦДМУ
2 място- композиция- Айше Дерменджиева 5клас от ОУ “Д-р „ П. Берон“ с. Бирково
2 място- картичка- Нафи Сеферова 5кл. СУ “М .Драгинов“
2 място- композиция- Димитър Кошеджийски ОУ “Н. Рилски“
3 място- кукла- Силвия Хаджиханова 6 клас СУ „М. Драгинов“
3 място- картичка- Габриела Хаджиева 6 клас СУ „М. Драгинов“
3 място- композиция -Фатиме Чолакова ОУ“Д-р П.Берон“
3 място- пано- Теодора Станкова 7кл ДЦДМУ
Поощрение- кукла Мирослав Мутафалов ЦСОП
Награди на МКБППМН
Петко Шуманов-7клас от ОУ”Хр.Ботев”
Анджелина Антонова 6 клас ИОУ “Неофит Рилски”
Мирослав Мутафалов 7клас от ЦСОП
Айше Дерменджиева 5клас от Оу “Д-р П.Берон”,с.Бирково
Венелин Кадьов школа ИИ ЦПЛР-ОДК
8-12 клас
1място- композиция- ПГ „Иван Вазов“
1място- картичка- Василева Ковачева 9 кл школа ИИ ЦПЛР-ОДК
1място- мартеничка- Емине Селим 8кл Обу „В.Левски“ с.Кръстава
1място- пано- Александра Делиева ЦСОП
2 място- мартеничка- Фатиме Ибрахим Обу „В.Левски“с.Кръстава
2място- Пано- Николай Терзиев ДЦДМУ
2място- пано- Рафаела Радкова ДЦДМУ
2място- пано- Иван Иринов ДЦДМУ
Поощрение: Арфе Джамбаз 9клас ОУ “В. Левски“ с. Кръстава, Мехмед Джамбаз ПГГС „Хр. Ботев“, Красимир Кичилиев ПГГС „Хр. Ботев“,
Награди от МКБППМН
Йордан Добрев ЦСОП
Василена Ковачева школа ИИ ЦПЛР-ОД

Feb
01

Kонкурс “Мартичка”

Център за подкрепа на личностното развитие- Обединен детски комплекс- Велинград обявява конкурс “Мартичка” за ръчна изработка на най-оргинална и красива мартеничка, гривна, колие, кукла и пано.

Стари публикации «

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
база узнать адрес по номеру телефона новосибирской области найти мобильная телефонная телефонная база определить местоположение по номеру мобильника телефонная база черкасс справочник телефонов жителей владивосток программа для поиска людей на мобильном телефоне справочник номеров телефонов вологодской области поиск номера телефона адресу база адрес - телефон ссылка как найти номер телефона человека по его данным телефонная справочник домашних телефонов орла демоверсии егэ здесь городской справочник телефонов симферополь номера телефонов киев по адресу решебник потапов шевкин телефонный справочник телефонов города владивосток справочник как найти адрес компании по телефону тюменский справочник телефонов найти адрес по моб телефону раменский справочник база данных телефонная украины егэ егэ новые задания по математике Пора бы и поиграть Знакомства sitemap