Category Archive: Конкурси

Oct
25

Конкурс

Apr
24

ОСМИ МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА МУЗИКА И СЪВРЕМЕННИ И ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ„ ДЪГА НАД КЛЕПТУЗА” – ВЕЛИНГРАД 13 – 16 ЮЛИ 2017 година

  • Община Велинград
  • ЦПЛР-Обединен Детски Комплекс
  • ДЮВИШ «ЗВЪНЧЕ»
  • ВГ „КАРАОКЕ” към читалище  „Отец Паисий-1893”
  • Сдружение на хотелиерите и ресторантьорите

ОРГАНИЗИРАТ:

 

ОСМИ  МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА МУЗИКА И СЪВРЕМЕННИ И ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ„ ДЪГА НАД КЛЕПТУЗА – ВЕЛИНГРАД

13 – 16 ЮЛИ 2017 година

 

Цел на фестивала:

            – Издирване и предоставяне на сцена на млади таланти от цял свят, които представят своята музикална  култура, танцово изкуство и традиции.

          – Утвърждаване на Велинград като фестивален център и прерастването му във фестивал на изкуствата.

         – Създаване на приятелски отношения между деца с различна етническа и религиозна принадлежност.

         – Стимулиране изявите на деца със специални образователни потребности .

Конкурсни раздели и Регламент:

 Вокални изпълнители :

Конкурсът е за индивидуални изпълнители, дуети и вокални групи

 Хореография:

солови изпълнители, дуети и формации

 Конкурсът е за :

Характерен танц-  стилизирани сценични форми на танци на народите.

Съвременен танц- изпълненията могат да бъдат в стиловете:
а/ джаз танц
б/ съвременен танц /contamporаry/
в/ греъм
г/ диско
д/ свободен стил/ free dance/ допуска се смесване на стилове от тази категория.

 

 

Улични стилове /STREET DANCE /

Изпълненията от тази категория трябва да са издържани в стилистиката на урбанистичния танц и включват всички стилове:
а/ hip-hop
б/ break dance
в/ new style
г/ locking& popping
д/ crumping
е/ clown dancing

ж/ free dance /от тази категория/ и др.

Солисти:

1.Първа възрастова група- до 9 години.

2.Втора възрастова група- от 10 до 12 години

3.Трета възрастова група- от 13 до 15 години

4.Четвърта възрастова група- от 16 до 18 години

5.Пета възрастова група- от 19 до 25 години

За вокални групи , дуети и танцови формации– участници до 25 годишна възраст в четири възрастови групи:

1.Първа възрастова група – до 10 години

2.Втора възрастова група- 11-15 години

3.Трета възрастова група- 16-19 години

4.Четвърта възрастова група- 20-25 години

Забележка:

Навършени години до деня на регистрацията / 13.07.2017г./ удостоверени с ученическа карта или друг документ.

Задължителен репертоар:

 

Участниците подготвят по две песни – задължително едната  българска и втора- по избор /до 3 мин./

Песните се изпълняват на живо с музикален съпровод / аудио CD /

За участниците желаещи да изпълнят песен с музикален съпровод на живо се допускат само акомпанимент със собствени, преносими, музикални инструменти.

Изпълнения на плейбек не се допускат.

Танцови формации

Програмата на всеки солист, дует и колектив да включва до 2 танца в избраната възрастова група. Продължителност на изпълнението в категория соло и дует е до 2:30 мин., в категории групи и формации до 5:00 минути /журито има право да прекъсне изпълнението ако времето се надвиши./

Класиране се провежда при минимум 3 участника във всяка категория и възрастова група.

Заявки за участие - изтегляне от www.odk-velingrad.com / раздел конкурси/

Заявки за участие по  образец се приемат до 25 юни 2017 година включително  на електронна поща: odk.velingrad@abv.bg

Такса за участие:

 

30 лв. за индивидуални изпълнители

20 лв. за дует– обща сума

10 лв.  за всеки участник от вокалната и танцова група / трио, квартет и по-големи състави/

Пътните разходи и разходите за нощувка и храна са за сметка на участниците, които могат да се възползват от хотелите на Велинград за 13.07.2017г.; 14.07.2017г.; 15.07.2017г. и 16.07.2017г. на преференциални цени. Телефони за контакт тел.0888354255 : 0888911121- Лазар Асьов, asyovholidays@abv.bg. Местата са ограничени.

ПРОГРАМА:

 

ПЪРВИ ДЕН -13 юли /четвъртък/

 

Самонастаняване на участниците.

Регистрация  15.00 - 19.00ч. в  НЧ  „Отец Паисий-1893”/ кв. « Лъджене»/

Парад – дефиле – начало – Община Велинград от 19.45 ч. до площад «Николай Гяуров»

/Всички участници облечени с представително облекло/

Официално откриване  в 20:00 часа на площад «Николай Гяуров»

 

ВТОРИ ДЕН-14 юли /петък/

 

Вокални изпълнители

9.30ч. – Техническа репетиция на участниците в НЧ  „Отец Паисий – 1893” кв. «Лъджене»

10.30ч.- Конкурсна програма- изпълнение на българска песен за вокални изпълнители и групи.

Танцови формации

9.30ч. – Техническа репетиция площад «Николай Гяуров» – център кв. «Лъджене»

11.00ч.- Конкурсна програма- изпълнения на танцови солисти, дуети, камерни формации /трио, квартет/

След обяд -16.30ч.- техническа репетиция танцови формации и конкурсна програма

 

ТРЕТИ ДЕН /събота/

 

Вокални изпълнители

10.30ч.-20.00ч.- Конкурсна програма- с втората песен по избор за индивидуални изпълнители – всички групи, прослущване от журито и награждаване по възрастови групи

 

Танцови формации

10.30ч.- 20.00ч. – Технически репетиции, конкурсна програма   и награждаване по възрастови групи- трибуна – площад  «Николай Гяуров»

 

ЧЕТВЪРТИ ДЕН- 16 юли /неделя/

 

Вокални изпълнители

10.30ч.- Конкурсна програма за дуети и вокални групи- първа и втора песен

Технически репетиции, прослушване от журито и награждаване  по възрастови групи

12.00ч.-13.00ч.- Пресконференция на организаторите и среща с журито и медиите с възможност за интервюта

 

Танцови формации

10.30ч.- Конкурсна програма солисти и формации

12.00ч.-13.00ч. – Пресконференция и среща с журито и медиите с възможност за интервюта

19.00ч.- Гала концерт на лауреатите-вокални и танцови изпълнители площад

« Николай Гяуров» – център

 

Забележка: Седмица преди започване на фестивала организаторите ще подготвят предварителна програма по дни, часове и възрастови групи.

Организаторите на фестивала си запазват право за промени в Програмата с оглед на настъпили обстоятелства по време на провеждането  му.

 

Награди:

Носител на Голямата награда, учредена от Кмета на Община Велинград-

Статуетка и парична награда

Класиралите се на първо, второ и трето място – МЕДАЛ  И ДИПЛОМ

 

Специални награди:

-         награда за музикален педагог и хореограф

-         награди на фирми и неправителствени организации

     -     награди от спонсори

ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ

ПОЛУЧАВАТ  ГРАМОТА ЗА УЧАСТИЕ

   Оценяване

1.Вокални изпълнители и групи

Професионално жури в състав доказали се композитори и изпълнители

2.Танцови формации

Професионално жури в състав доказали се хореографи и танцови педагози

Решения по спазване на регламента се вземат на място от журито.

               Телефони за контакт: ОДК- 0359 5 30 34;    0359 5 30 95 0988855274

                                                               0884 442434                           0885898269

                                             ДЮВИШ”Звънче”             0887833284

                                              ВГ”Караоке”                      0885898268

Дъга над Клептуза-регламент

Заявка-танцови-формации

Заявка за песен

Apr
06

Деца изписаха Великденски яйца от Чепинския край

     На 5 април в голямата зала на ЦПЛР-ОДК от 14:00ч. се проведе ежегодният конкурс „Великденски писани яйца от Чепинския край”. Той бе организиран от Община Велинград, ЦПЛРК-ОДК, Историческия музей и с помощта на ПЕТ ЕООД .

     Конкурса се проведе в четири възрастови групи: 1-4 клас, 5-8 клас, 9-12 клас и  най-малките участници от ДГ „Радост”. Всички те се постараха много с изписването на яйцата си с восък. След което бяха оценени от компетентно жури.

     Отличилите се участници получиха награди и грамоти. Най-желаната награда- „Сребърната писалка”, грабна Георги Марков.

Mar
28

Конкурс „Великденски писани яйца от Чепинския край”

Mar
27

Турнир по спортни танци за купа Велинград 2017

Повече от 150 двойки участваха в Държавен турнир по спортни танци за купа Велинград

На 25 март под егидата на кмета на Община Велинград д-р Костадин Коев се проведе Държавен турнир по спортни танци, купа Велинград „Dance & Spa”. Организатори на събитието бяха Община Велинград, ОП „СИП и ТИЦ”, ЦПЛР, БФСТ и КСТ „Импулс”.
Кметът Коев официално откри турнира „ Купа Велинград“, като пожела успех на състезателите. Треньорите на КСТ „Импулс“ Мая Кондарева и Петър Милчев връчиха плакети, в знак на благодарност, на всеки един сътрудничил на клуба.
Лично президента на Българската федерация по спортни танци г-н Иван Деспотов, уважи събитието. 10 съдии които са с най-високия лиценз в България, оценяваха състезателните двойки в Гала турнира.
В състезанието бяха включени три кръга: „Изгряващи звезди”- за некартотекирани танцови двойки и танцови формации, Държавен турнир „Dance & Spa” за всички възрасти и класове и Гала турнир за купа „Велинград”. Участие взеха повече от 150 двойки от 11 града в България.
Финалистите бяха наградени от градоначалника д-р Коев, зам.-кметът Светла Томова, Директор на Дирекция „ХСД“ Марияна Зинкова, Директор на ЦПЛРК-ОДК-Велинград Катя Мирчева и Борис Станудин Директор на „СИП и ТИЦ”-Велинград.
Повече от 15 години не се е провеждало такова събитие във Велинград. Организаторите от „Импулс“ се стремят да превърнат Държавният турнир в Международен, който да се провежда ежегодно във Велинград.

Mar
02

Над 200 експоната в тазгодишния конкурс“ Мартичка“

     Макар студът и снегът бяха в повече тази година ние нетърпеливо приканваме пролетта.

      С нашата изложба-конкурс „Мартичка“ ние ще извикаме баба Марта ,която е символ на новото начало ,на възобновената енергия и отиващите си мразовити дни .За поредна година децата от различни детски градини и училища от общината представиха своите ръчно изработени, в по-голямата си част от естествени материали-вълна, памук, прежди, конци експонати-мартенички, колиета, кукли, пана. В тазгодишният конкурс се включиха активно детски градини “Слънчице „ и Радост“, ОУ Г.Бенковски“, ОУ“Неофит Рилски“ОУ “Христо Ботев“,ОУ“ Методи Драгинов“, СУ “Св. Св. Кирил и Методий ,Професионална гимназия“Иван Вазов“ и школата по изобр.изкуство при ЦПЛР-ОДК.

      Журито в състав Георги Куманов- етнолог в ИМ ”Вела Пеева”, Ели Миланова- Секретар на комисията за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни и Бранко Манушев – художник отново бе затруднено от многообразието, автентичността и оригиналността на мартениците. За втора година четири награди – по една, за всяка възрастова група връчва и комисията за борба с противообществени прояви на малолетните и непълнолетните към Община Велинград .

Mar
01

Наградени деца на регионален конкурс „Мартичка”

Детски градини

1-во място- Яна Петричева- ОДЗ„Слънчице”

2-ро място- Гергана Радулова- ЦДГ„Радост”

3-то място- Димана Цопанова- ЦДГ „Радост”

Поощрителна награда

Илия Пещерски- ЦДГ„Радост”

Кристина Палапухова- ОДЗ„Слънчице”

Дариа Кюркчиева- ОДЗ„Слънчице”

Никола Мишев- ОДЗ„Слънчице”

Димитър Муташки- ОДЗ„Слънчице”

Специална награда на комисия по превенция на детската престъпност- Калина Терзиева

І-ІV клас

1-во място- специална награда за оригиналност – Десислава Кацарова- ОУ „Христо Ботев”

1-во място- Борис Ушев- СУ „Св.Св.Кирил и Методий”

2-ро място- Катерина Макеева- школа „Изобразително изкуство”

2-ро място- Александър Гърков- школа „Изобразително изкуство”

3-то място- Ана Христова- СУ „Св.Св.Кирил и Методий”

Поощрителна награда

Борис Георгиев- -ОУ „Георги Бенковски”

Михаела Гончева и Богдан Гончев-ОУ „Христо Ботев”

1б клас- ОУ „Христо Ботев”

Далас Велева- школа „Изобразително изкуство”

Георги Кочев- ОУ „Георги Бенковски”

Краси Делсизов-СУ „Методи Драгинов” с. Драгиново

Мариан Мутафчийски- СУ „Св.Св.Кирил и Методий”

Сали Сираков- школа „Изобразително изкуство”

Ивана Николова- школа „Изобразително изкуство”

Ангел Дафов- СУ „Св.Св.Кирил и Методий”

Специална награда на комисия по превенция на детската престъпност-

Теодора Райнова- СУ „Св.Св.Кирил и Методий”

Рая Тодорова-ОУ „Христо Ботев”

V-VІІІ клас

1-во място- Ели Якимова- ОУ „Н.Рилски”

2-ро място- Ана –Мария Грозданова-ОУ „Христо Ботев”

3-то място- Албена Мазълова и Дунка Бакърова- СУ „Методий Драгинов”

3-то място- Виктория Башкехайова- ОУ „Н.Рилски”

Поощрителна награда

Росица Тахчиева- СУ”Методий Драгинов”

Калоян Прегьов-СУ „ Св.Св.Кирил и Методий”

Ангел Кафтанджиев- ПУ „Драган Манчов”

Анна Караманова- ПУ „Драган Манчов”

Сибил Пиронкова- ОУ „Н.Рилски”

Специална награда на комисия  по превенция на детската престъпност

Иван Кафтанджиев- ПУ „Драган Манчов”

Мария Лекова- ОУ „Христо Ботев”

 ІХ-ХІІ клас

1-во място-  ІХ а клас- ПГ „Иван Вазов”

2-ро място-Минка Дъбева- ПУ „Драган Манчов”

3-то място- Радостин Муртев- ПУ „Драган Манчов”

Специална награда на комисия по превенция на детската престъпност

Митко Митов- ПУ „Драган Манчов”

Стари публикации «

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
база узнать адрес по номеру телефона новосибирской области найти мобильная телефонная телефонная база определить местоположение по номеру мобильника телефонная база черкасс справочник телефонов жителей владивосток программа для поиска людей на мобильном телефоне справочник номеров телефонов вологодской области поиск номера телефона адресу база адрес - телефон ссылка как найти номер телефона человека по его данным телефонная справочник домашних телефонов орла демоверсии егэ здесь городской справочник телефонов симферополь номера телефонов киев по адресу решебник потапов шевкин телефонный справочник телефонов города владивосток справочник как найти адрес компании по телефону тюменский справочник телефонов найти адрес по моб телефону раменский справочник база данных телефонная украины егэ егэ новые задания по математике Пора бы и поиграть Знакомства sitemap